/21. 3. 2023/ PŘEDSEDA
Petr Marek vydal po 21 letech nové album pod svým dávným sólovým pseudonymem Muzikant Králíček, pod nímž nahrál v letech 1994-2006 předchozích 10 řadových alb, několik EP a soundtrack k filmu Mistři. Nové album má název Předseda. Vzniklo během dvou úplňkových nocí. Je k poslechu na všech streamovacích platformách a také ke stažení

/8. 3. 2023/ MARKÉTA KONČÍ
Markéta Lisá se rozhodla po jedenácti letech v kapele skončit. Pokračujeme tedy dál v sestavě Petr Marek, Prokop Holoubek, Tomáš Kelar a Magdalena Hrubá.

/26. 12. 2022/ TVŮJ DOMOV KLIP
Patnáct let po vydání písně Tvůj domov na albu Čekání na robota jsme vyrobili videoklip.

/28. 11. 2022/ DUCH KLIP
Sedm let po vydání písně Duch na albu Give Masterpiece A Chance! jsme vyrobili videoklip.

/10. 11. 2022/ NÁHRÁDNÍ TOUR 2022
Tak se jmenuje záznam letního open-air koncertu z Cross Clubu, který pořídila Česká televize. Ke shlédnutí ZDE.

/24. 7. 2022/ BÓJKA
Natočili jsme videoklip k nové písni Bójka.

/7. 07. 2022/ NEMODERNÝ CHLAPEC Z ULICE POZNANIA
Tak jsme si soukromě pojmenovali nový koncertní program NEMODERNÝ CHALAN, který jsme odehráli na popud festivalu POHODA na tomto festivalu spolu s Laco Lučeničem. Logicky lze vyvodit, že jsme hráli písně Miro Žbirky. Idea vznikla již před dvěma lety a počítala s účastí Miro Žbirky v roli zpěváka Miro Žbirky. Osud zasáhl a zpěváky jsme se stali my. Součástí krásy byly také nové videoprojekce, které s námi udělal Marek Mrkvička, v některých jsme využili i fotografie Juraje Bartoše, Nate Roberta a Kamila Vargy. Myslíme, že to bylo srandovně důstojné.

/20. 05. 2022/ LEN SA NEURAZ
Na novém albu Mira Žbirky “Posledné veci” jsme se podíleli Peťou. Ten totiž ve spolupráci s Davidem Žbirkou dokončil píseň “Len sa neuraz”, která lehce navazuje na zvuk desky “Chlapec z ulice”. Ale jen lehce.

/30. 04. 2022/ NOMINANTI
Videoklip “Láska není švédský stůl” byl v Anketě Žebřík oceněn jako klip roku 2022. Zato alba “Nikdo se ti nebude smát, když budeš mít lidi rád” a “Heal The World, konečně!”, nedostala na Cenách Anděl nic. Ale zase “Píseň pro komára z chatičky” je už nějakou dobu nejhranější skladbou na Rádiu Proglas. Je totiž folková.

/11. 11. 2021/ THE THING
Nový singl vyšel pod názvem “The Thing”. Obsahuje dvě verze stejnojmenné písničky. Videoklip k nové písni “The Thing” natočil Marek Mrkvička. Všechny kaskadérské výkony vykonávali herci sami bez dublérů jako poctu Jeanu-Paulu Belmondovi. Pro natáčení klipu byla tentokrát použita speciální revoluční technologie natáčení v reálném prostředí. A to na neznámém místě, kde ještě nikdo nebyl. Přesto se video neobešlo bez práce stálého spolutvůrce speciálních efektů Aleše Suka. “Úvod klipu vychází z úvodu filmu ‘Komando’ s Arnoldem Schwarzeneggerem. Ale málo,” doplňuje Prokop Holoubek. Název písně “The Thing” se vyslovuje přesně tak, jak se píše česky. Nikoli tedy anglicky. Dílo je součástí projektu “Apology”, jímž se skupina omlouvá za příliš mnoho vydané hudby.

/10. 11. 2021/ MAKING OF APOLOGY
Během nahrávání v roce 2020 vzniknul meditativní film s názvem Making of Apology. Petr Marek k němu říká: “Chtěl jsem zaznamenat onu obyčejnou kancelářskou práci, které se naše studiové nahrávání podobá nejvíce. Natáčel jsem záměrně ty nejméně zábavné okamžiky. Ale občas jsem natočil i něco zajímavého. Omlouvám se.”

/20. 10. 2021/ FULL MOON
MIDI LIDI se stali kurátory čísla časopisu FULL MOON. Přineslo to spoustu článků, recenzí a rozhovorů o kapele, ale také texty, které členové MIDI LIDÍ pro časopis napsali, či udělali rozhovor s někým, koho mají rádi: Bert & Friends, Marius Konvoj, Ida Kelarová, Laurie Anderson. Nebo také články a rozhovory, které napsali jiní autoři na přání Midi Lidí: The KLF, Kate Tempest, Hmyzák. Součástí vydání je i CD “Všude je veselá mysl! (Unarclub 1988-2006)”, jež obsahuje 15 písní kapel, kterými se budoucí členové kapely proplétali před založením MIDI LIDÍ, zastřešeni Kulturním sdružením UNARCLUB v Hranicích na Moravě. Najdete tam tedy skupiny či sólisty Kakaduo, Unarclub, Muzikant Králíček, Grošák, ABC Hnnat, Unarclub/Beruška, Dr. Kombajn Zábavy či Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální Nábytek.

/23. 5. 2021/ KLIP LÁSKA NENÍ ŠVÉDSKÝ STŮL
Nový videoklip Láska není švédský stůl pro Midi Lidi natočil Pavel Borovička. V hlavní roli bonvivána exceluje Jaroslav Pížl, duchovního číšníka ztvárnil úžasný Jiří Najvert, na Ostravsku známý pod přezdívkou Kouzelník. Dále si v klipu zahrály Zuzana Fuksová, Marie Ludvíková, Vendula Chalánková a další kamarádi.

/2. 6. 2021/ NOVÉ ALBUM “HEAL THE WORLD, KONEČNĚ!”
Druhý červnový den vyšlo nové album “Heal The World, konečně!”
Bandcamp
Spotify
Apple Music
Texty

/1. 6. 2021/ NOVÉ ALBUM “NIKDO SE TI NEBUDE SMÁT, KDYŽ BUDEŠ MÍT LIDI RÁD”
První červnový den vyšlo nové album “Nikdo se ti nebude smát, když budeš mít lidi rád”.
Bandcamp
Spotify
Apple Music
Texty

/25. 5. 2021/ NOVÉ FOTKY
Nové fotografie MIDI LIDÍ vytvořilo fotografické duo Grolich & Grolichová. Děkujeme brněnskému pavilonu Anthropos!

/3. 5. 2021/ FAMUFEST PŘEDĚLÁVÁ PÍSNĚ
V rámci Famufestu proběhl jakýsi kulový blesk předělávek písní kapel, které jsou personálně spojeny s FAMU. Skupiny si nemohly vybrat, ale písně na ně padaly losem. Na MIDI LIDI padla píseň “Na dobrou noc” rapového dua GONDOR FLAMES. Naopak píseň MIDI LIDÍ “Pokoj” si vylosovala skupina 9KG PŘIBRALA. Fejsbuková videa s výsledky zde: NA DOBROU NOC // POKOJ.

/7. 4. 2021/ MLSNÉ MEDVĚDÍ PŘÍBĚHY SOUNDTRACK
V dubnu vyšel soundtrack s hudbou Prokopa Holoubka k večerníčkovému seriálu MLSNÉ MEDVĚDÍ PŘÍBĚHY. Zde k poslechu na Spotify.

/10. 7. 2020/ NEJVĚTŠÍ HITY UNPLUGGED
V rámci festivalu POHODA IN THE AIR 2020 jsme odehráli půlhodinový unplugged koncert podle našeho gusta. Podívejte se na VIDEOZÁZNAM. Pro fajnšmekry jsme připravili VERZI K POSLECHU, kterou si můžete i STÁHNOUT.

/7. 5. 2020/ HEMENEX
V květnu měl premiéru krátký film HEMENEX z naší dílny. V hlavních rolích Zdeněk Hudeček, Kilián Hrdina, Marian Moštík a Prokop Holoubek. Ústřední píseň Hemenex ke stažení ZDE.

/1. 3. 2019/ KRÁLÍČEK A KAKADUO ONLINE
Všechna sólová alba Petra Marka, která nahrál doma v letech 1992-2006 jakožto MUZIKANT KRÁLÍČEK a několik alb jeho další skupiny KAKADUO (spolu s Jiřím J. K. Nebeským), to vše je nyní k poslechu na online poslouchadlech jako Spotify, Apple Music, Google Play a dalších. Je možné se při poslechu zbláznit.

/7. 1. 2020/ ZAČALI JSME NAHRÁVAT
V lednu jsme strávili čtrnáct dnů ve studiu kamaráda Topola, kde jsme nahráli materiál na nějaká ta nová alba. Pracovali jsme na přibližně čtyřiceti písních.

/17. 12. 2019/ TRASH ON MARS SOUNDTRACK VINYL
U vydavatelství Polí5 vyšlo 2LP původní hudby k filmu MARS. Pomalý, atmosférický proud ozvuků temné country,
noisu, drone, krautrocku i shoegazu nahráli během dvoudenní session členové skupin Midi Lidi, Gurun Gurun,
OTK a B4 Prokop Holoubek, Petr Marek, Ondřej Ježek a Tomáš Procházka.

/15. 12. 2019/ FIRST MARTIAN
Výpravný romantický westernový videoklip k písni “First Martian” z dvojalba “Trash On Mars Soundtrack”
natočili Petr Marek spolu s Tomášem Kelarem, Prokopem Holoubkem, Tomášem Procházkou a Ondřejem Ježkem
během dvou hodin. Mýtického mexického Smrťáka ztvárnil zvukař Zbyněk Válka a roli Indiána si zahrál
scénograf Dáda Němeček.

/13. 12. 2019/ KARAOKE SHOW
Poslední vystoupení roku 2019 před plánovanou koncertní pauzou se v brněnském Kabinetu múz díky Petrově ztrátě hlasu proměnilo částečně v improvizovanou show s několika na místě vzniklými písněmi a z větší části v karaoke párty. Frontman vyzval diváky k účasti a přinesl papíry s vytisknutými texty písní. Z publika se postupně hlásili zpěváci a koncert odzpívali za něj. Byl to důstojný závěrečný koncert. Existuje audio záznam.

/7. 11. 2019/ KONCERT V JIHLAVĚ
Podivný koncert zažilo jihlavské publikum 7. listopadu a před ním částečně i letní telčské:
skupina se díky technickým potížím v úvodu vykašlala na svůj repertoár a předvedla z velké části
improvizovanou show, složenou z na místě vzniklých písní, ne nepodobnou někdejším vystoupením
Dekadentního divadla Beruška, jehož byli Petr Marek a Prokop Holoubek členy. Marek sice nechal diváky
pro jistotu hlasovat, zda si přejí tradiční program či nejistotu, drtivá většina publika si ale přála skok do neznáma.
Playlist: 1. Epochy, 2. Středověká píseň o oslíkovi, 3.Šušeň a Bůh, 4. Kvo kvo kvo kvóty, 5. Home (LCD Soundsystem), 6. The Show Must Go On (The Queen), 7. Řitíř, 8. Akordy (Karel Plíhal), 9. Náměšť (Jaroslav Hutka), 10. Stand By Me (Ben E. King/John Lennon), 11. I Just Called To Say I Love You (Stevie Wonder), 12. Bohemian Rhapsody, Ping-pong se slepicemi version (The Queen), 14. Čtvero ročních období, vocal version (Antonio Vivaldi), 14. The Forest (The Cure), 15. Rokokoti, 16. Lux (20sekund), 17. Dali jste nám peníze a dostali jste koncert, 18. …a hromada salámu.
Záznam neexistuje. Nebo o něm nevíme.

/24. 5. 2019/ KDYŽ TI PŘED MOSKVOU DOJDE, ŽE PUTIN…
Pod tímto názvem jsme přetvořili píseň J.A.R. “Když ti před Moskvou dojde pervitin”. Předělávka je součástí kompilace coververzí a remixů “Eskalace bobra”, která vyšla u Warner Music.

/4. 12. 2018/ AZ KVÍZ
Petr Marek zazářil jako outsider AZ Kvízu. Spolu s Jamesem Colem, Muchou a Ventolinem svedli poctivý boj o drobné výhry.

/29. 11. 2018/ TECHNICKÝ JÁ
Petr Marek natočil videoklip k písni Načevy Technický já, odehrávající se v prostředí televizního pořadu “Sama doma”. Uvedení proběhlo neobvyklým způsobem, kdy diváci pořadu byli bez varování svědky toho, jak v „přímém přenosu“ začaly během divácké soutěže a zpěvu písně mizet zpěvačce údy, a to k překvapení celého štábu, hostů ve studiu i moderátorek. Podstatnou roli v klipu hraje i Ventolin v roli Ing. Třetiny. Klip byl nominován na cenu Anděl v kategorii Klip roku.

/5. 7. 2018/ MARS – PREMIÉRA
Film Bena Tučka Mars, k němuž vyrobili temný a pomalý country soundtrack Prokop Holoubek, Petr Marek, Ondřej Ježek a Tomáš Procházka, měl premiéru na MFF Karlovy Vary.

/6. 6. 2018/ SOUNDTRACK PREZIDENT BLANÍK
Vydali jsme soundtrack z filmu Prezident Blaník. Je to hodina a půl hudby, většinou ryze elektronické, čímž nejspíš potěšíme ty zaryté příznivce našeho prvního alba Čekání na robota, kteří nám nemohou odpustit, že jsme postupem času začali hrát i na kytary. Pro ně je skvělou zprávou to, že drtivá většina soundtracku byla složena v mobilním telefonu, což se koneckonců hodí k životnímu stylu Tondy Blaníka, jemuž je mobil hlavním výrobním prostředkem. Kromě toho je na albu několik oslavných písní o Miloši Zemanovi z Tondovy prezidentské kampaně.
Písně “Ši ši Miloši” a “Ty jsi můj sen” zpívá přímo herecký představitel Tondy Blaníka Marek Daniel.
Na albu je i původní píseň Tomáše Kluse “Tonda to dá”. Soundtrack je k dispozici jako mp3 download.

/1. 2. 2018/ PREZIDENT BLANÍK
Dokončili jsme hudbu k filmu Marka Najbrta Prezident Blaník. Několik písní zpívá i herecký představitel Tondy Blaníka Marek Daniel. Máme radost z titulkové písně How Long Is Your Penis. Film měl premiéru 30.ledna 2018.

/15. 9. 2017/ DISCO SCIENCE
Petr Marek spolu s Johušem Matušem natočili VENTOLINOVI videoklip k písni DISCO SCIENCE z desky VITAJTE! Na albu a na písni spolupracoval i Prokop Holoubek. Klip byl nominován na cenu Anděl v kategorii Klip roku.

/10. 9. 2017/ MLSNÉ MEDVĚDÍ PŘÍBĚHY
Z dílny večerníčkového experta Prokopa Holoubka vzešla hudba k animovanému večerníčku Mlsné medvědí příběhy.

/4. 8. 2017/ KOUPALIŠTĚ TAJEMNÉ
Natočili jsme klip k písni KOUPALIŠTĚ TAJEMNÉ.

/13. 5. 2017/ AŤ SHOŘÍ V PEKLE
Remixovali jsme píseň skupiny INSANIA z alba NA POČÁTKU BYL SPAM pod názvem AŤ SHOŘÍ V PEKLE (MIDI LIDI HEAVEN MIX).

/1. 5. 2017/ SRAZ KJŮRISTŮ
Vyrobili jsme klip k písni SRAZ KJŮRISTŮ. Tentokrát ve spoluautorství s FLESH&BRAIN, tedy Petrem Šprinclem a Marií Hájkovou. Protirasistická zábava se nám zdála hezká k premiéře v den svátku lásky a práce. Navíc 1. máje 2017 je to přesně deset let od vydání alba ČEKÁNÍ NA ROBOTA.

/2. 1. 2017/ MARS
Spolu s Tomášem “Federselem” Procházkou (B4, Gurun Gurun, Handa Gote…) a Ondřejem “JáMor” Ježkem (OTK, Gurun Gurun, Silver Rocket…) jsme začali pracovat na hudbě k filmu Bena Tučka MARS. Je to sci-fi. Divná.

/12. 12. 2016/ APOLLO
Deska GIVE MASTERPIECE A CHANCE! byla nominována na cenu Apollo jako album roku.

/5. 12. 2016/ VINYLA
Deska GIVE MASTERPIECE A CHANCE! byla nominována na cenu Vinyla jako album roku.

/12. 11. 2016/ MIDILÍN? VENTODI?
Během koncertu ve Skalici došlo k neplánované spojení s předskokanem VENTOLINEM a publikum si mohlo půlhodiny zatančit při improvizovaném disco-setu. Nahrávka existuje. Jak by se taková kapela do budoucna měla jmenovat?

/1. 11. 2016/ POMELO
Chystáme se vydat EP s názvem POMELO, které bude obsahovat zatím pouze na koncertech slýchatelnou stejnojmennou píseň a také zřejmě zatím největší utajený hit HEMENEX.

/10. 10. 2016/ ROH HOJNOSTI DOPLNÍME!
Tak zní název koncertního turné k desce “GIVE MASTERPIECE A CHANCE!”. Jeho stěžejní podzimní část čítá cca 30 koncertů. Na pódiu přibydou VJka DVDJ NNS a konečně opět Markéta Lisá!

/7. 10. 2016/ RADIO IVO
Už deset let můžete vídat Petra Marka hrávat improvizované rozhlasové hry v triu s Johanou Švarcovou a Marianem Moštíkem pod názvem RADIO IVO. Nyní i pravidelně v pražském Studiu Hrdinů, také ve studiu Českého rozhlasu, v brněnském Café Praha a ze záznamu na Radiu Wave. Více na Facebooku nebo stránkách RADIA IVO. Záznamy představení na Soundcloudu nebo na Ulož.to.

/6. 10. 2016/ SLOKY
Spolu s Mardošou (Tata Bojs) a Ondřejem Ježkem (OTK) složil Petr písně k seriálu SVĚT POD HLAVOU. Zadáním byla imitace Kroků Františka Janečka se zpěvačkou Markétou Muchovou, účastnících se Festivalu politické písně Sokolov 1982. Píseň KLUK JAKO MONA LISA. Píseň NE, BOMBU NE! a píseň NA BOBECH TO SVIŠTÍ.

/5. 10. 2016/ NEHODA
Složili jsme hudbu ke skvělému krátkému filmu studenta Famu Šimona Štefanidese.

/22. 9. 2016/ ZPOŽDĚNÝ KLIP
Po čtyřech letech od natočení jsme dokončili klip k písni NA CO NESMÍŠ ZAPOMENOUT.

/10. 8. 2016/ KAKAN
V produkci Petra Marka natočily děti Magdaleny Hrubé Žofka a Julča pod hlavičkou skupiny KAKAN album MRÁČEK BZUMBZUMLET.

/10. 07. 2016/ MLSNÍ MEDVĚDI
Z naší dílny vzejde hudba k animovanému večerníčku Mlsní medvědi. Možná že výhradně z dílny večerníčkového experta Prokopa Holoubka.

/6. 7. 2016/ VOLÁM
Ve spolupráci s youtubery Anežkou a Jiříkem jsme vytvořili klip k písni VOLÁM.

/20. 6. 2016/ PROTON
V představení divadla VOSTO5 s názvem PROTON hraje spoluscénárista Petr Marek roli frontmana MIDI LIDI Petra Marka na cestě za utajenou minulostí Marie Rottrové.

/15. 6. 2016/ GIVE MASTERPIECE A CHANCE!
Vydali jsme desku GIVE MASTERPIECE A CHANCE! na CD a 2LP / objednat možno zde midilidi.bandcamp.com
LP verze obsahuje dvě písně navíc.
Album k poslechu zde:
GIVE MASTERPIECE A CHANCE!

/15. 6. 2016/ PROSÍM, KAM?
Natočili a zveřejnili jsme klip k písni PROSÍM, KAM?

/13. 6. 2016/ JOHUŠ MATUŠ
Petr se homeopaticky podílel na skladbě Roura hudebnice Johuš Matuš. Znamená že nahrál klávesové sólíčko a pomohl s mixem.

/24. 5. 2016/ PĚT STATEČNÝCH
Spolu s Čoko Voko jsme vyrobili písně k televiznímu cyklu o mentoších Pět statečných.

/1. 5. 2016/ LUX
Natočili a zveřejnili jsme klip k písni LUX z nového alba “GIVE MASTERPIECE A CHANCE!”

/20. 4. 2016/ SPOR O LUX
Spor se skupinou TO ŽLUTÉ CO MÁTE NA KALHOTKÁCH o autorství písně LUX skončil dohodou.

/18. 4. 2016/ MOJA DUŠA DOŠLA DO RITĚ
Podle stejnojmenné Petrovy písně se bude jmenovat televizní pocta Lence Zogatové se záznamem koncertu z brněnské Flédy.Účinkujeme s podivným rockovým setem a Petr ještě s Kabaretem Československo.

/20. 12. 2015/ THE BEST OF KRÁLÍČEK
Petr Marek vydal výběrový dvouvinyl svých písní, které nahrával v letech 1994-2000 pod pseudonymem MUZIKANT KRÁLÍČEK a dosud kultovně kolovaly na kazetách, CD-romech a v mp3. Nejlepší písničky z desíti Králíčkových domácích alb si můžete na 2LP objednat přes Bandcamp! Petr zároveň začal po dvaceti letech opět koncertovat jako MUZIKANT KRÁLÍČEK s doprovodnou kapelou KVĚTY.

/18. 12. 2015/ MONKEY BUSINESS
Dvakrát jste mohli vidět Petra Marka zpívat se skupinou Monkey Business, naposledy v Lucerna Music Baru, zaznamenáno pro pořad KOMBO.

/6. 3. 2015/ DĚTSKÁ ZÁBAVA
Natočili jsme čtyři klipy pro dětský pořad PLANETA YO. Tři jsou na staré songy DOKTOR, RÁD VAŘIM, MEJDAN STOLETÍ.
Čtvrtý je nová dětská píseň ČOUHÁ TI ČAJ. Petr zároveň udělal čtyři další dětské písně pro televizní pořad TV MINI UNI:
O chlebu (TV mini Uni – S03E13 11. 5. 2015)
Mňam, mlask, zob (TV Mini Uni – S03E13 11. 5. 2015)
Jelito, kopyto, platí to (TV Mini Uni – S03E32 30.11. 2015)
Děkuju ti, Mikuláši (TV Mini Uni – S03E32 30.11. 2015)

/6. 1. 2015/ PLASTIC PEOPLE COVER
Udělali jsme předělávku písně Pojď od PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE pro kompilaci časopisu ŽIVEL.
Hlavní dívčí hlas zpívá Markéta.

/24. 12. 2014/ REMIXY VÁS (2007 – 2014)
Jako vánoční dárek jsme umístili na internet kompletní kolekci všech remixů cizích písní,
které pod hlavičkou MIDI LIDI vznikly za celou dobu existence skupiny.
Remixovaní: ImIAFan, DVA, Sporto, Miwon, Typ Skršín, Chumbawamba, Peoples, I Love 69 Popgejů, Die Alten Maschinen, OTK, Richard Gotainer, The Blow, Kazety, Valravn, One Piece Puzzle, Jellybelly, Květy, Emil Klotzsch, Charlie Straight, Citron, Elán a Prodigy.

/19. 12. 2014/ MIDI ČOKO TOUR
Společné turné skupiny MIDI LIDI a ČOKO VOKO mělo veselý podzimní průběh a bude mít veselé jarní pokračování.

/6. 12. 2014/ LIVE V KABINETU MÚZ 2014
Koncert v brněnském Kabinetu Múz byl natočen a bude sranda se na něj někdy podívat. Bude zachycovat mimojiné mnoho hezkých výpadků počítače, z nichž vzešlo několik nových verzí starých skladeb, dokonce s nečekanými, předem nedomluvenými hosty jako například brněnská zpěvačka Mucha, do té doby pouze návštěvnice koncertu.

/11. 11. 2014/ KEBAB
Udělali jsme live-video-coververzi písně Daft Punk “Get Lucky” pod názvem “Kebab”.

/1. 9. 2014/ MONIKINO KINO: PRÁZDNINY
Skupina MONIKINO KINO, čili Petr společně s Monikou Midriakovou, vydali album PRÁZDNINY.

/1. 9. 2014/ ŽIVOT A DOBA SOUDCE AK
Petr udělal hudbu k televiznímu seriálu Roberta Sedláčka Život a doba soudce AK. Celá je melancholicky kytarová.

/17. 6. 2014/ LIVE Z FLÉDY NA ČT
Záznam brněnského koncertu měl televizní premiéru 17.6. na ČT ART. Na audiu a videu se skupina jemně vyřádila.

/16. 1. 2014/ TUZEX
Spolu s členy skupin DVA, KAZETY a MONIKINO KINO jsme založili all-stars-band pod omšelým názvem TUZEX. Prvním výhonkem je coververze písně skupiny ABRAXAS s názvem ŠEJK TANCUJE SHAKE.

/15. 1. 2014/ ABRAXAS TRIBUTE
Pro album předělávek písní skupiny ABRAXAS jsme vyrobili písničku ZEMĚ SE TOČÍ DOKOLA. Její hlavní radostí je, že během první třetiny se coververze promění ve svůj vlastní remix.

/1. 1. 2014/ KANCELÁŘ BLANÍK
Dodali jsme hudbu pro internetový satirický seriál KANCELÁŘ BLANÍK. Marek Daniel je fajn komik.

/27. 12. 2013/ TELEVISE BUDE!
Společně se skupinou WWW jsme dokončili hudbu k filmu Jana Bušty TELEVISE BUDE! Vypráví o vzniku prvního českého televizního vysílání v době temných komunistických čachrů.

/30. 11. 2013/ PIRÁTSKÉ SÍTĚ
Dokončili jsme hudbu k filmu Davida Čálka PIRÁTSKÉ SÍTĚ, který ironicky popisuje cestu českých dokumentaristů za somálskými piráty. Závěrečnou píseň s námi nazpívala bulharská zpěvačka Svetlana Izmama.

/8. 12. 2013/ CHARLIE STRAIGHT REMIX
vytvořili jsme remix písně Earrings pro právě se rozpadnuvší skupinu Charlie Straight.

/22. 11. 2013/ TEČKA PÁTEČNÍ NOCI
Byli jsme hosty pořadu Tečka páteční noci, kam jsme si pozvali tyto hosty: Vladimír Kokolia, Ventolin, Thomas & Ruhller, Monikino Kino, Barbora Šedivá a Zdeněk Hudeček. Prožili jsme pěkné chvíle.

/30. 10. 2013/ MIDI BIGBEAT
Díky poruše počítače v první čtvrtině koncertu v Piešťanech jsme byli nuceni zahrát náhradní program v sestavě: bicí, basová kytara, elektrická kytara. Playlist: Miro Žbirka: 22 dní, Midi Lidi: Polski hit, The Cure: Just Like Heaven, Depeche Mode: Personal Jesus, Midi Lidi: Dů data dů, Beastie Boys: Sabotage, Midi Lidi: Pokoj, The Cure: Forest, Tublatanka: Dnes, Miro Žbirka: Do člna, Olympic: Dej mi víc své lásky, Peggy Lee: Fever, Midi Lidi: Metalové okénko, Brontosauři: Na kameni kámen, Joy Division: She’s Lost Control + Isolation, Karel Gott: Lady Karneval, Midi Lidi+Monkey Business: Já se svou krásou souhlasím, Midi Lidi: Doktor, Jaroslav Hutka: Náměšť

/10. 8. 2013/ GRAPE LIVE VIDEO
Záznam koncertu z festivalu GRAPE uveřejněn: http://www.metoo.sk/grape2013?relacia=midilidi

/23. 7. 2013/ POHODA 2013
Na festivalu Pohoda jsme si užili několik specialit, především oficiální maskovaný průvod na téma RÁD VAŘIM a taneční workshop k písni DOKTOR, kde profesionální tanečníci učili 300 účastníků workshopu tancovat jako debilové. Výsledkem byla pak taneční show workshopistů během našeho koncertu.
Záznam celého koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=VUjzUdEAIOM

/20. 7. 2013/ DU HAST SCHÖNE BLUSE
V dokumentu NÁVRAT ZTRACENÉHO POKLADU z cyklu CELNICE, natočený frontmanem Petrem, se objevil miniklip s novou písní “DU HAST SCHÖNE BLUSE”.

/19. 7. 2013/ HANOBENÍ HYMNY
Televizní dokument NÁVRAT ZTRACENÉHO POKLADU z cyklu CELNICE, natočený frontmanem Petrem, vzbudil na Slovensku pohoršení a vyvolal dokonce podnět k vyšetřování ve věci hanobení státních symbolů: ve filmu totiž skupina PIČA Z HOVEN zazpívala svou českou verzi slovenské hymny. V reakci na slovenskou nevoli nazpíval autor filmu, náš frontman Peťa, slovenskou verzi české hymny. Kdejaký tisk se toho chyt.

/17. 6. 2013/ PANÁČIK
Petr si zafeaturingoval v písních “JAHODY” (z alba “MRAKODRAP”) a “CASANOVA” slovenského hudebníka PANÁČIKA.

/7. 6. 2013/ MONIKINY KONCERTY
Duo MONIKINO KINO (Petr Marek + Monika Midriaková) začalo koncertovat.

/29. 5. 2013/ NÁMĚŠŤ
Vznikla coververze národní folkové hymny sametové revoluce, písně “NÁMĚŠŤ” Jaroslava Hutky!

/23. 5. 2013/ MIDI BUSINESS
Neohlášená vystoupení členů skupiny Monkey Business v nestřežených momentech festivalových show MIDI LIDÍ se v létě stávala příjemným opakovaně nečekaným zpestřením i pro samotné MIDI LIDI.

/28. 4. 2013/ KLIP DOKTOR
Na světě je klip k písni DOKTOR, který vznikl jako společné dílo kapely a Moniky Midriakové (MONIKINO KINO).

/8. 4. 2013/ IN MEMORIAM MARGARET THATCHER
8. dubna, v den smrti Margaret Thatcherové vydala kapela Chumbawamba posmrtné album In Memoriam: Margaret Thatcher. Hudba z naší písně Je toho hodně co říct je použita v písni The Day The Lady Died.

/21. 3. 2013/ TRAM
Animovaný film TRAMVAJ Michaely Pavlatové získal několik francouzských cen a nominací za naši hudbu k němu, což je paradox, poněvadž je to původně hudba z filmu PROTEKTOR.

/17. 3. 2013/ SWEETHEART
Začali jsme nahrávat nové album. Prvním výhonkem je úryvek skladby SWEETHEART.

/8. 3. 2013/ RADIO WAVE SESSION VIDEO
RADIO WAVE uveřejnilo starší záznam našeho koncertu v rámci RADIO WAVE LIVE SESSIONS.

/1. 2. 2013/ ČESKÝ ŽURNÁL
Vyrobili jsme znělku pro dokumentární TV seriál Klusáka a Remundy ČESKÝ ŽURNÁL.

/8. 1. 2013/ KLIP ROZHLEDNA
Videoklip k písni ROZHLEDNA natočil Jan Fuksa.

/3. 1. 2013/ CENY KRITIKY
Nominováni na Cenu české kritiky za hudbu k POLSKEMU FILMU nedostali nic.

/2. 12. 2012/ LIVE S MARKÉTOU
Markéta si s náma zazpívala dvě písničky během koncertu v brněnské FLÉDĚ. Koncert byl zaznamenán.

/1. 12. 2012/ DELI
Píseň NA CO NESMÍŠ ZAPOMENOUT hraje v reklamě na tyčinku DELI.

/9. 11. 2012/ DOUBRAVÁNEK
Dětský pěvecký sbor DOUBRAVÁNEK nacvičuje píseň NA CO NESMÍŠ ZAPOMENOUT.

/24. 10. 2012/ PODSVĚTÍ
Petr Marek a Madla Bažantová natočili jakožto “ZÓNA OZDOBY” středometrážní film PODSVĚTÍ.

/13. 10. 2012/ KLIP PRADĚD
Animovaný klip PRADĚD vytvořila Zuzana Skopalová.

/5. 10. 2012/ CENY APOLLO
Nominováni na Cenu Apollo za album roku nedostali nic.

/5. 8. 2012/ MONIKINO KINO
Petr Marek a Monika Midriaková uvěřejňují první píseň své kapely MONIKINO KINO.

/30. 7. 2012/ POLSKI SINGIEL
Vyšel 7” vinyl s písněmi POLSKI HIT a PENISOWY GLOS.

/5. 7. 2012/ POLSKI FILM
Nahráli jsme soundtrack k filmu Marka Najbrta POLSKI FILM, který měl premiéru v Karlových Varech. Zároveň vychází soundtrack.

/18. 6. 2012/ WINTER/MIRACLE
Zahráli jsme si v dalším chorbatském filmu Aleše a Željky Sukových. Tentokrát se jako brazilská křesťanská plážová kapela pobijeme se svými fanoušky.

/5. 6. 2012/ KLIP MEJDAN STOLETÍ
Cestou na koncert jsme na poli natočili klip k písni MEJDAN STOLETÍ.

/15. 5. 2012/ LÉKAŘI BEZ HRANIC – SVĚTLO
Už podruhé jsme udělali hudbu ke spotu kampaně LÉKAŘI BEZ HRANIC.

/5. 4. 2012/ RÁD VAŘIM KLIP
Monika Midriaková s námi natočila klip k písni RÁD VAŘIM.

/29. 3. 2012/ PETE BEST
Vyrobili jsme falešnou coververzi “písně skupiny Mňága a Žďorp” PETE BEST pro kompilační album DÁREČEK.

/6. 2. 2012/ HOVNO STÁLO U OKNA
Vznikla píseň toho jména. Uspěla u dětí.

/3. 11. 2011/ LIVE MEDŮZA
Prokop s Petrem předvedli live verzi písně RÁD VAŘIM v TV pořadu MEDŮZA.

/19. 10. 2011/ VJ ROMAN a VJ TEXA
Dalšími VJi kapely se stali Roman Přikryl (Fiordmoss) a Tereza Rullerová aka VJ TEXA (THE RODINA)

/18. 10. 2011/TURNÉ S PUDINGEM
Vyrážíme na společné turné se slovenským Pudingem Paní Elvisovej. Bude to 33 koncertů.

/18. 10. 2011/ OPERACE “KINDIGO!”
Vyšlo nové album OPERACE “KINDIGO!”.

/5. 10. 2011/ FOTKY OD HANKY
Nové kapelní fotky pořídila Hana Holcmanová.

/4. 10. 2011/ ADOPCE
Spolu s Čoko Voko jsme vytvořili píseň ADOPCE pro film Petra Marka NIC PROTI NIČEMU, který bude mít premiéru 10.10. 2011

/5. 9. 2011/ TOMINO
Novým členem kapely se stal Tomáš Kelar. Markéta Lisá si dává kapelní pauzu.

/1. 9. 2011/ ŽEBŘÍČEK
Sestavili jsme žebříček 20 NEJLEPŠÍCH ČESKÝCH ALB. Naše právě vycházející deska OPERACE “KINDIGO!” se umístila na sedmém místě.

/20. 7. 2011/ KLIP NOC
Petr natočil na balkoně pavouka a udělal z toho klip k písni NOC.

/15. 7. 2011/ NA JIH
Coververze písně skupiny DUNAJ vyšla na CD kompilaci BRZO NA MĚ PŘIJDE ŘADA.

/29. 4. 2011/ BLBEJ JEZDEC
Úpravou písně skupiny ORLÍK jsme podpořili brněnskou nenásilnou blokádu pochodu nacionalistů.

/23. 2. 2011/ OBITELJSKA SYMFONIA
Remixy písní PRINCEZA POLUCIJA a PARANOJA chorvatské skupiny ONE PIECE PUZZLE vyšly na kompilaci OBITELJSKA SYMFONIA.

/20. 2. 2011/ KELLING REMIX
Remix písně KELLING pro dánskou skupinu VALRAVN vyšel na albu VALRAVN: RE-CODED

/17. 1. 2011/ DO ČLNA KLIP
Monika Midriaková natočila klip k písni Do člna.

/13. 1. 11/ CENA KRITIKY
Hudba k filmu ČESKÝ MÍR získala Cenu české filmové kritiky

/12. 12. 2011/ HEART BEAT 3D PREMIÉRA
Film Jana Němce HEART BEAT 3D měl premiéru v pražském kině Atlas.

/29. 10. 10/ OPERACE “KINDIGO!”
Nové album by mělo vyjít opět prvního září!

/28. 10. 10/ FOR SEMAFOR
Slavnostní premiéra filmu FOR SEMAFOR se uskuteční 4. listopadu v Divadle Archa v Praze. Zúčastní se MDLD DJs i Sourozenci Brucknerovi.

/28. 10. 10/ HEART BEAT
Pracujeme na hudbě pro nový film Jana Němce HEART BEAT. Scénář napsal společně s Václavem Havlem před čtyřiceti lety, a z původního textu nezůstalo nic na ničem! Vzniká surrealistická abstrakce, navíc v 3D! Premiére v prosinci.

/21. 10. 10/ MARIJINE
Film Željky Sukove MARIJINE měl premiéru. MIDI LIDI v něm vystupují jako nájemná zábavová kapela v obýváku chorvatské rodiny, vzpomínající na babičku.

/1. 10. 10/ MEMORY
Vít Janeček natočil dokument o stavbě Technické knihovny s názvem MEMORY s naší hudbou.

/30. 9. 10/ POKLADY Z ARCHIVU
Truhla starých archivů, včetně těch z dob před kapelou MIDI LIDI, i se otevírá a nabízí nám spoustu zážitků. Na serveru ULOZ.TO si tak nyní můžete stáhnout například: soundtracky k filmům MISTŘI, PROTEKTOR, LÁSKA SHORA, NEJLEPŠÍ PLAYBACKOVÁ ZPĚVAČKA, METROPOLIS a také: nejlepší písně sólového MUZIKANTA KRÁLÍČKA (Petr Marek) pod názvem THE BEST OF KRÁLÍČEK, 27 záznamů improvizovaných rozhlasových her RADIA IVO (Petr Marek/MIDI LIDI + Johana Švarcová/KAZETY + Karel Machuča), dále 25 záznamů představení improvizačního DEKADENTNÍHO DIVADLA BERUŠKA, také best-of undergroundové skupiny KAKADUO pod titulem DISKRÉTNÍ SEZÓNA a filmy Petra Marka LÁSKA SHORA a NEBÝT DNEŠNÍ. Takže stahujte. Čeká vás několik dnů audiovizuální zábavy v kuse.

/11. 8. 10/ PŘÍBĚH KLIP
přesně rok po natočení jsme dokončili klip k písni Příběh.

/10. 8. 10/ ONE PIECE PUZZLE
udělali jsme remixy písní Paranoja a Princeza Polucija chorvatských One Piece Puzzle.

/9. 8. 10/ MARIJINE
zahráli jsme si domácí zábavovou kapelu v chorvatské doku-komedii MARIJINE, pro niž jsme vytvořili tři nové písně.

/10. 5. 10/ KAZETY REMIXY
Udělali jsme remix písní Smutná a Depilace pro zpřátelené Kazety. Druhý remix již má i klip.

/6. 5. 10/ ČESKÝ MÍR
Film Český mír, k němuž jsme vytvořili hudbu, měl premiéru.

/30. 4. 10/ MIRO ŽBIRKA
Píseň Do člna si s námi v dubnu v Roxy zazpíval její autor Miro Žbirka.

/6. 3. 10/ ČESKÝ LEV
získali jsme jej za hudbu k filmu Protektor.

/22. 1. 10/ OPERACE “KINDIGO!”
Začali jsme pracovat na třetím albu s názvem Operace “Kindigo!”. Mělo by být až nesnesitelně veselé.

/21. 1. 10/ POKOJ KLIP
Neznámá autorka vytvořila videoklip k písni POKOJ. Posléze se odhalila jako Jitka Čechová.

/20. 1. 10/ POKOJ V SEDMĚ
Píseň Pokoj se udržela na prvním místě hitparády Radia 1 od začátku prosince 2009 do konce ledna 2010.

/15. 1. 10/ BULLERBYNE VS MIDI LIDI
Bullerbynská verze písně POKOJ cituje Cure i Celine Dion.

/10. 1. 10/ MIDI/DVA/LIDI
FUZZY OSBOURNE vytvořil mash-up písně skupiny DVA a našeho songu.

/9. 1. 10/ČESKÝ MÍR
Pracujeme na hudbě k filmu Filipa Remundy a Víta Klusáka ČESKÝ MÍR.

/30. 12. 09/ PETR NOVÁK
Fanklub Petra Nováka nás díky písni Pouzdro požádal o účast v soutěži o nejlepší novákovskou coververzi. Zúčastníme se!

/20. 12. 09/ BUBÁKS FOTOS
Oficiální fotky k Bubáks-období s námi udělal Radeq Brousil.

/17. 11. 09/ BUBÁKS
Album Hastrmans, Tatrmans & Bubáks vyšlo na CD. Probíhá Bubáks Tour (společně s VENTOLINEM a skupinami KAMP!a FIORDMOSS) a k vydání se připravuje vinylová verze alba.Měla by vyjít v únoru 2010.

/26. 9. 09/ RADIO WAVE LIFE SESSIONS
MIDI LIDI zahráli v Ostravě přímým přenosem do Radia Wave v rámci Radio Wave Life Sessions. Koncert byl ostravským studiem zaznamenán pouze z levého kanálu.

/5. 8. 09/ ANALOG
MIDI LIDI zahráli na rakouském ANALOG FESTIVALU napájeni energií ze dvou jízdních kol na pódiu.

/20. 9. 09/ PROTEKTOR SOUNDTRACK
Hudba z filmu PROTEKTOR již na CD.

/18. 9. 09/ DER FILM
Udělali jsme píseň pro znělku festivalu DER FILM. V němčině.

/20. 8. 09/ H.T.B.
Dokončili jsme nahrávání alba Hastrmans, Tatrmans & Bubáks.

/17. 8. 09/ PŘÍBĚH VIDEOKLIP
Natočili jsme videoklip k písni Příběh.

/4. 8. 09/CO JÁ VŠECHNO UVEDU
Vytvořili jsme coververzi písně Suchého a Šlitra Co jsem měl dnes k obědu pro kompilaci FOR SEMAFOR. Sólový zpěv: Prokop Holoubek! Nový text: všichni.

/3. 8. 09/PROTEKTOR
Dokončili jsme hudbu k filmu PROTEKTOR (r. Marek Najbrt). Premiéra ohlášena na 22. září. Připravuje se i vydání soundtracku.

/23. 6. 09/DO ČLNA
Coververze písně Mira Žbirky Do Člna je v repertoáru.

/18. 5. 09/ROBOT/BUBÁKS VINYL
Spolu s vydáním nového alba vyjde na podzim vinylový dvojkomplet obou dlouhohrajících nahrávek skupiny.

/17. 5. 09/KRAJINA SE ZBRANÍ
MIDI LIDI vytvořili hudbu k představení Dejvického divadla KRAJINA SE ZBRANÍ.

/3. 5. 09/HEY BOY REMIX
MIDI LIDI vytvořili remix písně HEY BOY skupiny THE BLOW.

/2. 5. 09/LA SAMPA REMIX
MIDI LIDI vytvořili remix megahitu LA SAMPA francouzského srandisty Richarda Gotainera.

/1. 5. 09/KREATIVITA REMIX
MIDI LIDI vytvořili remix písně KREATIVITA od skupiny OTK z alba OKOLO.

/12. 4. 09/ CHUMBAWAMBA: JE TOHO HODNĚ CO ŘÍCT
CHUMBAWAMBA vytvořila remix písně “Je toho hodně co říct”. A díky nahrazení hlasů MIDI LIDÍ vlastním zpěvem s anglickým textem vznikla vlastně nová píseň.

/30. 3. 09/ PROTEKTOR
MIDI LIDI vytvoří hudbu k filmu Marka Najbrta PROTEKTOR.

/1. 3. 09/ REMIXY
MIDI LIDI chystají k vydání kolekci remixů vlastních písní i vlastních remixů cizích písní. Půjde zřejmě o net release. Lze se těšit na hodinu a půl hudby.

/30. 2. 08/ UKRADENÉ PÍSNIČKY
MIDI LIDI se stali postavami rozhlasové hry Johany Svarcove pro r(A)dio(custica). V obsazení Marian Moštík (manažer) a Petr Marek (Petr Marek) vystupují jako netolerantní oportunisté, kterým se vše vymstí a navíc dobře dopadne.

/28. 2. 09/ MDLD DJ SET
MIDI LIDI začali tu a tam vystupovat také jako dýdžejské trio. První set se uskutečnil v v ROXY na akci T.R.A.S.H.

/29. 1. 09/ FACEBOOK
MIDI LIDI od nynějška i na FACEBOOKU.

/1. 1. 09/ NOVÉ ALBUM
MIDI LIDI začali pracovat na novém albu. Mělo by vyjít na podzim pod názvem HASTRMANS, TATRMANS & BUBÁKS.

/22. 12. 08/ CHCI WAVE ZPET!
MIDI LIDI se zúčastnili koncertu na podporu RADIA WAVE, který uspořádala iniciativa Pro Wave v pražské Retro Music Hall.

/22. 11. 08/ SYMFONIE VŠECH MIDI LIDÍ
Hodně speciální hudební počin vytvořil slovenský hudebník Marek Piacek”> – symfonické dílo na motivy písní MIDI LIDÍ. Po Metallice a Lucii tedy přicházejí MIDI LIDI v nečekané sestavě symfonického orchestru. Bez fyzické účasti kapely. Premiera proběhla 22. listopadu v rámci Bratislavských hudobných slávností.

/25. 5. 08/ TO BE OR NOT REMIX
MIDI LIDI vytvořili remix písně To be or not pro nový projekt Moimira Papalescu Die Alten Maschinen.

/25. 5. 08/ LADÍ / NELADÍ
Během diskuse s kritiky po skončení koncertu pro tv pořad Ladí/Neladí probrali hudebníci mimojiné i několik základních otázek elektronické hudby, významných rozhodně před třiceti lety. Pořad se bude vysílat 15. srpna. Druhým účinkujícím byla slovenská hudební skupina Abusus.

/16. 5. 08/ DISJOCKEJOVÉ
Petr Marek se stal třetím zakládajícím členem dýdžejského tria DISJOCKEJOVE. Spolu s Johanou Švarcovou (Cassete) a Jiřím Havlíčkem (Fiume) zahráli poprvé v Pardubicích a Hradci králové.

/8. 5. 08/ NOMENOMEN SONG SERVICE
Skupina spustila NOMENOMEN SONG-SERVICE! Jedná se o uměleckou službu, kdy se hudebníci zavazují vytvořit na objednávku minutový osobní track inspirovaný jménem objednatele. Musí jít ovšem o skutečné, nikoli umělecké jméno. Napříkald: Jan Kratochvíl. Či pouze Kratochvíl. Cenník: Minutový song inspirovaný příjmením – 50$. Minutový song inspirovaný křestním jménem i příjmením – 80$. Další služby budou očekávajte v brzku!

/30. 4. 08/ I – TUNES
Album ČEKÁNÍ NA ROBOTA již k získání na I – TUNES.

/25. 4. 08/ SYMFONIE
Hodně speciální hudební čin chystá slovenský hudebník Marek Piaček – symfonické dílo na motivy písní MIDI LIDÍ. Po Metallice a Lucii tedy přicházejí MIDI LIDI v nečekané sestavě symfonického orchestru. Bez fyzické účasti kapely.

/2. 4. 08/ I LOVE 69 POPGEJU
Je hotov remix písně Adam skupiny I love 69 Popgejů. Petr Marek se zároveň hrdě hlásí k dočasnému postu bubenického náhradníka-externisty v této nejlepší české hudební skupině. Zároveň je autorem několika live videozáznamů vystoupení Popgejů.

/1. 4. 08/ KVĚTY
Videoklip k písni Zvíře nebo sebe a zvíře pro kapelu Květy vytvořila dívčí část MIDI LIDÍ – Markéta Lisá a Magdalena Hrubá.

/30. 3. 08/ CENY
MIDI LIDI byli opět nominováni a opět nezískali cenu. Tentokrát Anděl v nečekané kategorii “alternativní hudba”. Společně s kapelou Esgmeq byli zahanbeni projektem Birds Build Nests Underground.

/19. 3. 08/ NEGATIV
Před filmem Venkovský učitel poprvé k vidění znělka produkční společnosti Negativ z dílny kapely.

/13. 3. 08/ NOVÝ PROGRAM
Na březnovém vystoupení v ROXY předvedla kapela většinou nové písně z připravovaného nového koncertního programu.

/18. 2. 08/ “NEJKRÁSNĚJŠÍ HVĚZDY HOŘÍ VE SPLITU”.
Idea společného vinylu se Sporto již má konkrétní obrysy – bylo stanoveno datum vydání 1. května. To bylo prošvihnuto. Singl by měl obsahovat dva vzájemné a dva nevzájemné remixy. MIDI LIDI zařadí skladbu Sporto – Blank and Blanket (Midi Lidi Remix) a novou verzi písně Lednice.

/17. 2. 08/ TVUJ DOMOV RMX
Remix písně Tvůj domov vytvořili Soft Electro Masters.

/6. 2. 08/ PEOPLES RMX
Remix písně Zrádzam/Veríš skupiny Peoples možno slyšet ušima.

/6. 2. 08/ EXISTENCE RMX
Remix písně Existence vyšel z dílny Digital Division.

/21. 1. 08/ EL FUSILADO
Midi Lidi Remix písně skupiny CHUMBAWAMBA El Fusilado je hotov. Chumbawamba na oplátku přislíbila remix MIDI LIDÍ.

/1. 1. 08/ LEDNICE / BOTY
dvě nové skladby vznikly poslední den roku 2007. Třináctiminutová Lednice je improvizovaná mantra s anglickým (!) textem a melodií vzešlými ze snu a nahranými na diktafon těsně po probuzení. Boty je remix písně undergroundové skupiny Typ Skršín, vzniklý bez vědomí autorů původní verze.

/22. 11. 07/ PÁR PSÚ
je název 25ti minutové skladby, kterou Midi Lidi nahráli improvizovaně živě během pražského soustředění.

/20. 11. 07/ OPEL READYMADE
Midi Lidi nahráli v noční Praze zvuk zaseknutého autoalarmu Opelu Vectra, performujícího po několik nocí v Korenského ulici. Tento readymade možno stáhnout nebo již zaslechnout na koncertech v nové skladbě POKOJ.

/12. 11. 07/ AGENT KLIP
byl natočen nečekaně na poli cestou ze Žiliny.

/2. 10. 07/ LÁSKA REMIXY
duo REPLY (DJ Tvyks & Jesus Chrysler) dodává svou disco-verzi písně Láska pod názvem Láska (Reply heavenly remix) a DJ Sayko kontruje svou verzí LÁSKA (Impulse remix).

/30. 9. 07/ ALMA
MIDI LIDI byli nominováni na cenu Akropolis Live Music Awards. Skončili na třetím místě po Skyline a Moimir Papalescu & The Nihilists

/14. 9. 07/ BUJON KLIP
Midi Lidi natočili videoklip k písni Bujon. Specifickou technologii popisují: “Natočili jsme zrychlený film bez použití kamerových triků.” Premiéra se odehrála 1. listopadu v pořadu Frisbee hudební stanice ÓČKO TV.

/22. 11. 07/ ABC HNNAT
je název někdejšího ambientního dua, dvou třetin MIDI LIDÍ (Petr Marek/Markéta Lisá), které výjimečně vystoupilo v prostoru SKUTEČNOST, kde zahrálo improvizovanou půlhodinovou skladbu SKUTEČNOST a poté neplánovaně doprovodilo vystupujícího kouzelníka.

/20. 8. 07/ SPORTO REMIX
Je hotov remix písně Blank and Blanket skupiny Sporto.

/15. 7. 07/ DOJEMNÁ SHOW
se očekává během nejbližších vystoupení MIDI LIDÍ díky výronu kotníku a sádře Petra Marka, který odehrál DJský set u Hradce Králové pod uměleckým jménem DJ Pičus a přímo na pódiu nezvládl tanec. Set ovšem na kolenou a vleže dohrál.

/8. 7. 07/ NEJLEPŠÍ PLAYBACKOVÁ ZPĚVAČKA
je název filmu Jitky Rudolfové, v němž se objeví několik speciálních písní, vytvořených pro hlavní postavu, začínající zpěvačku podivné electro-skupiny ANEMIK. Zpívá herečka Martina Sluková.

/4. 6. 07/ REMIXY
Po jemné variaci berlínského Miwona na píseň Bujon nyní na remixech písní MIDI LIDÍ pracují: DJ Tvyks, Moimir Papalescu, Der Kezzatron & DancefloorScrap z Mountaineers a Soviet. MIDI LIDI naopak přislíbili remix svým oblíbencům, kapelám Sporto a Chumbawamba. Zároveň již živě hrávají vlastní remix písně Strejdo!

/1. 6. 07/ “KŘEST”
Na Den dětí “pokřtili” MIDI LIDI album ČEKÁNÍ NA ROBOTA v brněnské Flédě.
Speciálním hostem se stal Krásný Stěhovák Gerard, kterou s kapelou zazpíval tři písně.
Zároveň zazněla živá premiéra remixu písně Strejdo! a zahájila se koncertní distribuce alba.

/14. 3. 07/ ČEKÁNÍ NA ROBOTA
– album vyšlo 1. Máje, přesně za rok a den po prvním koncertu MIDI LIDI. Desku vydalo Xproduction. Obsahuje 13 písní z živého repertoiru skupiny v nových verzích. Oproti jedenáctipísňovému demu, které MIDI LIDI nabídli před rokem ke stahování, na albu chybí dlouhé instrumentální plochy a naopak se objevuje pět nových písní. Plus nově nahrané zpěvy, živé nástroje a samozřejmě lepší zvuk.

/12. 3. 07/ ZVUKOVÁ VLNA
skladba Toothpaste (Midi Lidi 1991 Remix) vychází na CD sampleru Zvuková vlna 2 slovenského magazínu VLNA 29.

/24. 2. 07/ KOMPILACE SPERM
skladba Láska se objevuje na promo-sampleru k festivalu SPERM.

/22. 2. 07/ FOTOGRAFIE
nové fotografie skupiny pořídil Michal Pěchouček ve sklepeních brněnské FLÉDY, v okolí Brna
i ve vlastním hloubětínském apartmá.

/24. 2. 07/ PRAHA
skupina začíná koncertovat v Praze, odkud vlastně dva ze tří hudebníků vždy do “rodného” Brna dojíždějí.
Píseň Láska se objevuje na repertoiru RADIA 1.

/30. 1. 07/ ALBUM SESSION
v lednu 2007 se MIDI LIDI zavírají do studia k práci na albu. Vznikne několik nových písní
a nových aranžmá starých skladeb. Prokop Holoubek během jedné noční třičtvrtěhodiny nahraje
zcela nové klávesové party do mnoha písní.

/21. 1. 07/ MIWON RMX
berlínský electro-minimalista Miwon vytvořil remix písně Bujon ve svém typickém zvuku a stylu,
podobném klidnému toku řeky. Další remixy se chystají.

/24. 12. 06/ VALZ LIEPAJA
vzniká remix skladby Valz Liepaja skupiny DVA

/20. 9. 06/ INBOX
MIDI LIDI vytvoří kompletní znělku pořadu INBOX pro hudební ÓČKO TV s původní hudbou a animací.

/15. 9. 06/ TOOTHPASTE
vzniká remix písně Toothpaste slovensko-kanadského projektu ImiAFan.

/15. 8. 06/ METROPOLIS
na požádání pořadatelů celoletního festivalu na pražském Střeleckém ostrově odehrají MIDI LIDI dvou a čtvrt hodinovou show jako doprovod k projekci restaurované verze filmu Fritze Langa METROPOLIS. Kombinují v něm electro sound s industriálními motivy a původní experimentálnější podobou repertoiru s použitím doobových šlágrů Německa 20tých let – tedy hudbou, kterou si mohli tehdejší herci v pauzách při natáčení i diváci cestou do kina na nového Langa bezděčně prozpěvovat. Improvizovaný koncert rovněž kapela poskytnula k volnému stahování.

/21. 6. 06/ KOMPILACE VEVEŘÍ
skladby Bujon a Tvůj domov se objevují na promo-sampleru k festivalu VEVEŘÍ 2006.

/21. 6. 06/ LIVE NA RADIU STUDENT
kapela odehraje hodinový live set přímo z vysílacího studia brněnského Radia Student 107FM.
Záznam je několikrát reprízován. Zároveň se skladby Láska a Bujon stávají denním repertoirem stanice.

/30. 4. 06/ BRATISLAVA – BRNO
první skutečný koncert odehrávají MIDI LIDI v bratislavském klubu A4 v rámci festivalu MULTIPLACE 29. dubna 2006. Den nato pak program reprízují v brněnské Flédě v rámci Narozenin Radia Student. Skupina začíná koncertovat. Zároveň umisťuje na web jedenáctipísňové demo k volnému stažení. Je na něm slyšet příklon k písňovější formě, ve skladbách se zpívá, a to česky. Kromě video-projekce, k níž se připojuje VJ Kolouch a odpojuje Jiří Havlíček, jsou součástí performance také drobné bizarní jevištní choreografie. MIDI LIDI získávají “brněnskou” oblibu a stávají se “brněnskou kapelou”, přestože žádný z členů se v Brně nenarodil.

14. 8. 05/ ELECTRO. VIDEO. LÁSKA
vzniká idea společného projektu brněnských hudeníků a vizuálních umělců. První koncert je plánován Jiřím Havlíčkem na září 2005 a je v den konání skupinou zrušen pro nepřipravenost. Těleso má v tuto chvíli hypotetickou sestavu Petr Marek, Markéta Lisá, Prokop Holoubek a vizualisté Filip Cenek, Magdalena Hrubá a Jiří Havlíček. Repertoir sestává z jemných experimentálních zvukomalebných elektronických ploch.